Çevreci Ulaşım İçin

Çevreci ve elektrikli otobüslerin tüm bakımlarının ve dolum işlemlerinin yapılacağı istasyonda yürütülen çalışmalar hakkında teknik bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,’ Binaların betonarme ve çelik çatı imalatları, bina içi tesisatlar, sıva yapılması kapı ve pencerelerin takılması gibi imalatlar tamamlanmış olup zemin döşemeleri, duvar boyaları ve çevre altyapı işleri gibi imalatlar devam etmektedir ‘dedi.

Ulaşım alanındaki projelerinde de çevreye duyarlılığı ön planda tutan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi toplu ulaşımda hizmete sunacağı elektrikli otobüsler için yapımına başlanan şarj istasyonunda çalışmalar iş programına uygun şekilde devam ediyor. Şarj Dolum İstasyonu’nun yanı sıra tesiste Elektrikli Otobüs Bakım Onarım ve İşletme Binasında inşaat çalışmalarının eş zamanlı olarak sürdüğünü belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Çalışmalar her iki binada da eş zamanlı olarak yürütülmekle birlikte binaların betonarme ve çelik çatı imalatları, bina içi tesisatlar, sıva yapılması kapı ve pencerelerin takılması gibi imalatlar tamamlanmış olup zemin döşemeleri, duvar boyaları ve çevre altyapı işleri gibi imalatlar devam etmektedir’ ifadelerinde bulundu.

TERMİNALDE YOLCULAR İÇİN YENİ ALAN

Söz konusu tesisin mevcut Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde yapılmasıyla nedeniyle terminal alanı içerisinde yolcu indirme-bindirme ve depolama yapmakta olan toplu taşıma araçlarının alanlarının da azaldığı göz önüne alındığını belirten Başkan Ergün, bu konuda mağduriyet yaşanmaması amacıyla çalışmalara başladıklarını belirtti. Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşların güvenli ve konforlu bir şekilde araçlara ulaşmalarını sağlamak adına inşaat alanının dışında üstü kapalı durak noktaları ve depolama alanları oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çeken Başkan Ergün,’ Bu çalışmalarımızın tesis ile birlikte eş zamanlı tamamlanması planlanmaktadır’ ifadelerinde bulundu.

‘HAYIRLI OLSUN’

Çevre dostu elektrikli otobüslerin hizmete girmesiyle birlikte trafik sorunun önemli ölçüde çözüleceğini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün,’ Kent merkezindeki servis araçlarının ve diğer araçların getirdiği sıkıntıların çözümü noktasında elektrikli otobüsler Manisa’mıza önemli katkı sağlayacaktır. Bu güzel yatırımın Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyorum ‘diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.