Durasıllı-Dazyurt Yolu Asfalta Kavuşuyor!

Çalışmalara ara vermeden devam eden Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ilçesine bağlı Durasıllı ve Dazyurt Mahallelerini birbirine bağlayan ve uzun yıllardır toprak olan yolda 1. kat sathi kaplama çalışmalarına start verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı il genelinde asfalt çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı merkez şantiyesi marifetiyle Yunusemre ilçesine bağlı Durasıllı ve Dazyurt Mahallelerini birbirine bağlayan yolda sathi kaplama çalışmaları başladı. Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Durasallı Mahalle Muhtarı Süleyman Yıldız ve Dazyurt Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Erişir ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, ‘Daha öncesinden bu yolla alakalı iki muhtarımızın talepleri vardı. Bildiğiniz gibi Haziran ayı asfalt sezonunun başlangıç ayı olmasına rağmen yurdumuzun genelinde aşırı yağışlar meydana geldi. Bundan dolayı da ilimizin bazı ilçelerinde yoğun yağışlardan dolayı menfez ve yollarda afetlerden dolayı bozulmalar olmuştu. Ekiplerimiz bu süre zarfında oradaki acil durumları gidermek için gayret sarf etti’ dedi.

ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Hava şartlarının asfalt dökümüne uygun hale geldiğini dile getiren Daire Başkanı Fevzi Demir, ‘Yol Yapım Daire Başkanlığının merkez şantiyesinde yapılan çalışmalarda şantiyemiz Şehzadeler, Yunusemre ve Saruhanlı ilçelerimize bağlı mahallelerimizde yaklaşık 124 kilometrelik bir asfalt çalışması planladık. Hazırlıklarımızı tamamladık. Havaların müsaade etmesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlk olarak da Durasallı-Dazyurt arasında 4 kilometrelik sathi kaplama çalışmamızı gerçekleştiriyoruz’ diye konuştu.

İLK DEFA ASFALTLA BULUŞACAK

Merkez şantiye marifetiyle yapılacak asfalt çalışmalarını 1. kat sathi kaplama olacağını sözlerine ekleyen Daire Başkanı Fevzi Demir, ‘Bu yollar ilk defa asfaltla buluşan ya da asfalt özelliğini kaybetmiş yollar. Aynı şekilde Akhisar şantiyemizin de Soma, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde de 126 kilometre, Salihli şantiyemizin de 46 kilometre asfalt planlaması var. İnşallah bu hafta itibariyle hızlı bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Bu yol iki muhtarımızın da yıllardır takip ettikleri bir yoldu. Aynı şekilde Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerimizde kış boyunca yol iyileştirmeleri, keskin virajların olduğu yerlerde 45 kilometrelik bir çalışma oldu. O çalışmaların akabinde o bölgelerde de asfalt çalışmasına bismillah deyip başladık. Mahalle sakinlerimize de hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

MUHTARLARDAN BAŞKAN ERGÜN’E TEŞEKKÜR

Yolun asfaltlanmasının her iki mahalle için de olmazsa olmazlardan olduğunu belirten Mahalle Muhtarları Süleyman Yıldız ile İsmail Hakkı Erişir de yaklaşık 8 yıldır toprak olan yolun asfalta kavuştuğunu dile getirerek başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere tüm ekibine teşekkür ettiler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.